Повернутися на головну

Веб-камери

Сьогодні веб-камери є практично на всіх азовських курортах — як великих і затребуваних на кшталт Бердянська та Кирилівки, так і на невеликих і поки що мало відомих як-то Урзуф. Онлайн-трансляції з них з кожним роком користуються все більшою популярністю. Вони не тільки дозволяють, не виходячи з дому, в режимі реального часу милуватися узбережжям, спостерігати морські заходи сонця і слухати шум хвиль, а й допомагають визначитися з місцем літнього відпочинку і підготуватися до відпустки.

Веб-камери — це чудовий спосіб заочно познайомитися з тим чи іншим курортом для тих, хто збирається відпочивати там вперше, або побачити, як він змінився за минулий сезон, для тих, хто їздить туди постійно. За допомогою онлайн-трансляцій можна скласти власне уявлення про інфраструктуру курортного міста чи селища, відзначити його особливості, побачити пляжі, оцінити ступінь їх впорядкованості та рівень завантаженості протягом сезону, дізнатися, яка погода переважає на узбережжі. Веб-камери на курортах — це ще й можливість побачити місцеві визначні пам’ятки та найбільш відвідувані локації: аквапарки, дельфінарії, парки атракціонів, фотозони.

Більшість веб-камер, встановлених на курортах Азовського моря України, фіксовані, тобто транслюють краєвид з однієї точки. Але в останні роки до них додаються поворотні з зум-об’єктивами, які дозволяють влаштувати собі віртуальну екскурсію курортом, буваючи в різних місцях і розглядаючи їх з висоти пташиного польоту. Всі трансляції ведуться у високій якості, більшість також із підтримкою звуку. Вони доступні у будь-який час протягом усього року.

Скільки веб-камер на азовських курортах

Кирилівка — лідер за кількістю встановлених веб-камер. Тут їх близько 40, і з кожним роком з’являються нові локації. Вони охоплюють усі без винятку райони курорту: центральну частину, коси Федотову та Пересип, а також острів Бірючий. Більшість знаходяться на території баз відпочинку та готелів, відкриваючи панораму місцевих пляжів, а в деяких випадках дозволяючи розглянути інфраструктуру безпосередньо курортних об’єктів.

Веб-камера в Кирилівці — центральний пляж
Веб-камера в Кирилівці — центральний пляж

Наприклад, веб-камери стоять на базах відпочинку «Водний світ», «Азов-Люкс», «Гаваї» та «Тропіканка» на Федотовій косі, а також на базах «Каравела», «Буревісник» та «Приморська-Галатея» на косі Пересип. Більшість звернено до пляжів Азовського моря, але деякі відкривають перспективу на узбережжя Утлюцького та Молочного лиманів.

Веб-камера у Бердянську — Третій пляж
Веб-камера у Бердянську — Третій пляж

У Бердянську мережа веб-камер поки не така велика, як у Кирилівці, і налічує трохи більше півтора десятка одиниць, які ведуть онлайн-трансляції з різних районів міста та Бердянської коси, але активно розширюється. І вони точно виграють з точки зору різноманітності краєвидів. З допомогою бердянських веб-камер можна не тільки спостерігати за атмосферою на популярних пляжах курорту, але й розглядати найвідоміші локації та визначні пам’ятки курорту, такі як Приморська площа з луна-парком, набережна з білою ротондою та оригінальними скульптурами, маяки та інше.

Веб-камера на Арабатській Стрілці — Щасливцеве
Веб-камера на Арабатській Стрілці — Щасливцеве

Арабатська Стрілка може похвалитися найчарівнішими онлайн-трансляціями. Частина з майже 20 веб-камер, що працюють на косі, відкривають вид на наймальовничіші місця регіону: Рожеве озеро неподалік від Генічеської Гірки, знамениті гарячі мінеральні джерела, солоні затоки Сиваша, мости, що ведуть на косу з Генічеська, та багато інших. Інші дозволяють милуватися широкими піщаними пляжами Генгорки, Щасливцевого та Стрілкового, спостерігати за роботою аквапарку, жвавими набережними та барвистими трюками серфінгістів у затоці.

Веб-камера з видом на мости на Арабатку з Генічеська
Веб-камера з видом на мости на Арабатку з Генічеська

У Генічеську сьогодні працює 10 веб-камер, як фіксованих, так і поворотних. Більшість ведуть онлайн-трансляції з узбережжя Азовського моря: набережної, центрального та інших міських пляжів. Дві — з найбільш відвідуваних локацій у самому місті, у тому числі з популярної у сімей з дітьми Алеї Казок.

Веб-камера в Генічеську — пляж у центрі
Веб-камера в Генічеську — пляж у центрі

Найбільш переглядаємі — трансляції з камер, встановлених на виїзді з Генічеська у бік Арабатської Стрілки, ракурс яких охоплює протоку Тонку, що з’єднує Утлюцький лиман із системою заток Сиваш, і мальовничі ландшафти коси з бухтами, затоками, мілинами та численними острівцями.

Веб-камера у Приморську — лиман, пляж та море
Веб-камера у Приморську — лиман, пляж та море

Приморськ ще тільки починає обростати мережею веб-камер. На сьогоднішній день їх працює 8, встановлені вони у курортній зоні, відкриваючи краєвиди на малолюдні безкраї пляжі, ланцюжок лиманів з перекинутими через них дерев’яними мостиками та інфраструктуру деяких баз відпочинку та готелів на березі. Веб-камери, зокрема, встановлені на території готелю «Елінг» у західній частині курорту, біля бази відпочинку «Аркадія Gold» неподалік центрального пляжу Приморська та в районі Ясна Галявина.

Веб-камера в Урзуфі
Веб-камера в Урзуфі

Урзуф з недавнього часу також може похвалитися цілорічними онлайн-трансляціями. Тут працює 5 веб-камер: на центральному пляжі, на пляжі пансіонату «Сонячний Берег», біля розважального комплексу «Аврора», поряд з інсталяцією «Я люблю Урзуф», а також на межі з сусіднім курортним селом Бабах-Тарама.

Коротке резюме

Веб-камери, які є на всіх курортах Азовського моря, — незамінні помічники у плануванні літнього відпочинку, оскільки дозволяють отримати актуальну, а головне, об’єктивну та чесну інформацію про той чи інший курорт, вибрати місце відпочинку та організувати відпустку так, щоб він пройшов максимально комфортно та без проблем.

Веб-камери БердянськаВеб-камери КирилівкиВеб-камери Арабатської СтрілкиВеб-камери ГенічеськаВеб-камери ПриморськаВеб-камери Урзуфа