Повернутися на головну

Генічеськ

Генічеськ
Генічеськ

Генічеськ — це невелике курортне та портове місто в Херсонській області. З одного боку його омиває Утлюцький лиман, який тут поєднується з відкритим Азовським морем, з іншого — низка солоних озер, що входять до системи Сиваш. Генічеськ лежить навпроти північного краю Арабатської Стрілки, найдовшої піщаної коси Азова, від якої його відокремлює протока Тонка, а з’єднує сучасний автомобільний міст. Разом місто та коса входять до п’ятірки найпопулярніших курортів азовського регіону.

Зміст

  1. Чому варто вибрати Генічеськ
  2. Які розваги є у Генічеську
  3. Яке житло доступне в Генічеську
  4. Де поїсти у Генічеську
  5. Яке море у Генічеську
  6. Лікування та оздоровлення в Генічеську
  7. Екскурсії у Генічеську

Чому варто вибрати Генічеськ

Незважаючи на те, що як пляжний курорт Генічеськ став розвиватися відносно нещодавно — останні кілька десятиліть, — він уже отримав чималу кількість шанувальників. В основному це сімейні туристи з дітьми, які цінують тепле, мілке море та спокійну атмосферу курорту. Генічеськ також обирають ті, хто, відпочиваючи біля моря, хоче зберегти доступ до міської інфраструктури: мережевих магазинів, банкоматів, аптек, тощо.

Приваблює він також лояльними цінами, широкими можливостями для оздоровлення, які дарують солоні озера та геотермальні джерела Арабатської коси, та зручним транспортним сполученням з багатьма великими містами країни, зокрема залізничним.

Які розваги є у Генічеську

Міський парк ім. Шевченка у Генічеську
Міський парк ім. Шевченка у Генічеську

У самому Генічеську розваг не так багато, як, наприклад, у Бердянську чи Кирилівці, але нудьгувати тут точно не доведеться. Сім’ї з дітьми, які складають основну частку відпочиваючих у Генічеську, весело проводять час у міському парку ім. Шевченка, де є дитячі майданчики з гойдалками, каруселями, батутами та колесом огляду, а також кафе з літніми терасами, та на Алеї казок зі скульптурами казкових персонажів, атракціонами та фотозонами.

Якщо забажається традиційно «курортних» розваг, завжди можна поїхати в Генічеську Гірку на Арабатській Стрілці, розташовану лише за 12 км від Генічеська, де працюють аквапарк «Акваленд» та дельфінарій «Оскар», або трохи далі — до селища Щасливцеве, де знаходиться приватний зоопарк «Сафарі-Парк».

Популярні і прогулянки самим Геніческом, де вистачає цікавих місць. Серед них — Арка Калімбета, споруджена на початку минулого століття, її ровесниця Церква Різдва Богородиці, краєзнавчий музей з унікальними експонатами і старий залізничний міст, який давно став найвідомішим символом Генічеська.

Вечірнє дозвілля забезпечують нічні клуби з тематичними вечірками, дискотеки з запрошеними діджеями, бари та кафе, що працюють допізна. А активний відпочинок на воді — школа віндсерфінгу в самому Генічеську та кайт-станції на Арабатській Стрілці.

Яке житло доступне в Генічеську

У Генічеську немає звичних для багатьох азовських курортів старих баз відпочинку, послуги розміщення тут пропонують в основному нові готелі, приватні пансіонати, гостьові будинки та міні-готелі — загалом понад сто об’єктів. Варіанти можна знайти на будь-який смак та достаток: від невеликих кімнат із зручностями на вулиці у приватному секторі до просторих апартаментів з кухнею та терасою за кілька хвилин ходьби від пляжу.

Ціни на житло традиційно залежать від комплектації, наявності зручностей та віддаленості від узбережжя; проте в цілому Генічеськ вважається порівняно недорогим курортом.

Де поїсти у Генічеську

Кафе у Генічеську
Кафе у Генічеську

У Генічеську досить багато місць, де можна перекусити, і добре поїсти. У місті працюють десятки закладів громадського харчування: піцерії, бістро, кав’ярні, кафе домашньої української та європейської кухні, а також кілька ресторанів. Більшість із них розташована на центральних вулицях та в районі головного міського пляжу.

Багато кафе, крім основного меню, пропонують комплексні обіди, а деякі — і триразове харчування. В основному це заклади поблизу курортної зони.

Якщо зняти номер з кухнею, в Генічеську без проблем можна готувати і самому. Тут багато магазинів, у тому числі присутні великі мережеві рітейлери «АТБ-Маркет» та «Spar», де можна купити продукти знайомих виробників за такою самою, як вдома, ціною. Крім того, у місті працює кілька великих ринків, фірмові магазини м’ясних, рибних, молочних та сирних торгових марок, пекарні. Свіжі овочі та фрукти, м’ясо, рибу, домашню молочну продукцію також можна купувати на місцевих ринках.

Яке море у Генічеську

Центральний пляж Генічеська
Центральний пляж Генічеська

Пляжна зона Генічеська облаштована зі східного боку, що виходить до Азовського моря, точніше, до його затоки — Утлюцького лиману. Він набагато мілкіший від відкритого моря, мілководдя тут тягнеться майже на півтори сотні метрів від берега, завдяки чому місто популярно у відпочиваючих з маленькими дітьми: їм тут зручно та безпечно.

До того ж, невелика глибина моря біля узбережжя Генічеська сприяє його швидкому прогріванню. Комфортною для купання вода стає вже у другій половині травня, і протягом літа тримає температуру на рівні +25–27 °С, у серпні нерідко досягаючи позначки +30 °С. Купальний сезон тут триває аж до середини-кінця вересня.

Пляжі в Генічеську піщані з рідким вкрапленням дрібних морських раковин. Найпопулярніший і більш відвідуваний — центральний пляж, який через невелику глибину моря в народі називають Дитячим. Він же найупорядкованіший: тут стоять стаціонарні навіси, є кабінки для переодягання, біотуалети, діє прокат шезлонгів та парасольок. Його головна особливість — у бетонних блоках, які встановлені між морем та пляжною зоною для запобігання розмиванню піску. А для спуску у воду облаштовані драбинки. Поруч багато міст громадського харчування, кіосків зі снеками та напоями, працюють дитячі атракціони, тир та інші пляжні розваги.

Лікування та оздоровлення в Генічеську

Якщо на більшості азовських курортів головними та єдиними факторами оздоровлення є море, сонце та повітря, то в Генічеську їх на порядок більше, завдяки чому тут можна не просто зміцнити, а й помітно покращити здоров’я.

Головними помічниками в цьому є солоні затоки Сиваша, що примикають до Геніческа з південного заходу, які є джерелами цілющих грязей, блакитної глини, ропи та солі. Сиваські мулові грязі відрізняються високою мінералізацією, мають у складі безліч мікроелементів та біологічно активних речовин, у тому числі сульфіди заліза, каротин, йод, бром та магній. Завдяки цьому вони, як вважається, мають знеболювальну, протизапальну, антисептичну та розсмоктуючу дію, сприяють регенерації тканин і зміцнюють імунітет.

Схожий склад і в ропи та солі Сиваша. Доведено, що при правильному застосуванні вони можуть гарно впливати на нервову та ендокринну системи, підвищувати захисні сили організму, нормалізувати обмінні процеси. Їх рекомендують застосовувати при захворюваннях опорно-рухового апарату (артритах, артрозах, остеохондрозі), шлунково-кишкового тракту, печінці, проблемах шкіри. Грязі та солі Сиваша також корисні при частих застудах, хронічних бронхітах, ларингітах.

Покращити здоров’я, відпочиваючи в Генічеську, можна і на термальних джерелах сусідньої Арабатської Стрілки. Вода в них, як підтверджують дослідження, має найбагатший склад, який обумовлює їх цілющі властивості. Таких джерел на косі три. На базі першого — у Генічеській Гірці — діє єдина в регіоні водолікарня «Гаряче Джерело», де проводять низку лікувально-реабілітаційних процедур із застосуванням термальної води. На базі двох інших створено оздоровчі комплекси «Територія здоров’я» та «Арабатські терми» у курортних селищах Щасливцеве та Стрілкове відповідно.

Екскурсії у Генічеську

Генічеське Рожеве озеро
Генічеське Рожеве озеро

З Генічеська пропонують чимало цікавих екскурсій, про всі можливі варіанти можна дізнатися в туристичних агентствах та екскурсійних бюро, які у місті, особливо у центральній його частині, зустрічаються буквально на кожному кроці.

Найзатребуваніші напрямки — знамениті рожеві озера: Лемурійське, розташоване біля однієї з численних заток Сиваша приблизно за 100 км від Генічеська, і Генічеське, яке знаходиться набагато ближче — недалеко від Генгорки на Арабатській Стрілці. До рожевих озер їдуть, щоб помилуватися космічними пейзажами, прогулятися серед соляних пагорбів, що ростуть з води, і зробити незвичайні знімки на тлі рожевої гладі.

Ще один затребуваний екскурсійний напрямок з Генічеська — гарячі джерела у селах Щасливцеве та Стрілкове на Арабатці. Точніше, термальні комплекси, створені нещодавно на їх основі. Тут можна відпочити, розслабитися і заразом оздоровитися, адже недаремно їх називають джерелами молодості та довголіття.

У шанувальників активного відпочинку попит мають водні екскурсії на каяках і каное протоками біля Генічеська та по затоках Сиваша та оглядом його заповідних островів. Також туристи полюбляють екскурсії на квадроциклах з різними маршрутами, що включають узбережжя Сиваша, рожеві озера та гарячі джерела.

З Генічеська також організовують екскурсії на острів Бірючий з можливістю побачити рідкісних тварин і позасмагати на безкрайніх дрібно-піщаних пляжах, до біосферного заповідника «Асканія-Нова», національного природного парку «Олешківські піски».

Коротке резюме

Генічеськ — чудове місце для спокійного сімейного відпочинку, де є тепле мілке море, піщані пляжі, не доводиться відмовлятися від звичних для міського мешканця благ у вигляді супермаркетів, цілодобових аптек та банкоматів, куди легко дістатися, зокрема поїздом. Його також цінують за близькість до Арабатської Стрілки з її різноманіттям розваг, рожевими озерами та термальними джерелами.

Веб-камери ГенічеськаСайт Генічеська