Повернутися на головну

Приморськ

Приморськ
Приморськ

Приморськ — це невелике, з населенням трохи більше 10 тисяч людей, курортне містечко Запорізької області. Він лежить на берегах річки Обіточна за два кілометри від узбережжя Азовського моря, де знаходиться курортна зона з основною туристичною інфраструктурою. Розташований між Кирилівкою та Бердянськом, Приморськ поступається їм у популярності, але в цьому і його перевага. Тут немає натовпів відпочиваючих, як на більш розкручених курортах, пляжі завжди вільні, ночами не гримить музика дискотек, що робить його ідеальним місцем для спокійного сімейного відпочинку.

Зміст

  1. Чому варто вибрати Приморськ
  2. Які розваги є у Приморську
  3. Яке житло доступне в Приморську
  4. Де поїсти у Приморську
  5. Яке море у Приморську
  6. Лікування та оздоровлення в Приморську
  7. Екскурсії з Приморська

Чому варто вибрати Приморськ

Приморськ приваблює протяжними піщаними пляжами, які ніколи не бувають багатолюдними, теплим з травня по вересень морем із зручною для дітей та дорослих глибиною та спокійною, заспокійливою атмосферою, де можна по-справжньому відпочити та розслабитися. Його також обирають за екологічність, близькість до заповідних територій та багатство природних лікувальних ресурсів, завдяки яким Приморськ має репутацію чудового місця не лише для відпочинку, а й для оздоровлення.

Приморськ, до того ж, цінують за можливість жити біля моря, маючи при цьому доступ до міської інфраструктури — магазинів, банкоматів, медустанов, — хороші умови для відпочинку з дітьми, пристойний вибір житла та порівняно невисокі ціни.

Які розваги є у Приморську

Вибір розваг у Приморську, який славиться насамперед як місце для тихого, відлюдного відпочинку, невеликий. Але це не означає, що, окрім як лежати на пляжі і гуляти вздовж берега моря, тут нема чим зайнятися. По-перше, на узбережжі доступний повний спектр пляжних атракціонів: катання на «банані» та «таблетці», надувні гірки та батути, прокат катамаранів та водних мотоциклів, парасейлинг тощо.

По-друге, більшість баз відпочинку, готелів та пансіонатів Приморська пропонують своїм гостям різні можливості для дозвілля. Для малюків обладнано дитячі майданчики, діють ігрові кімнати, на деяких базах дітей розважають аніматори. У дорослих є можливість пограти у більярд та настільний теніс. Вечорами влаштовують дискотеки, кінопокази у літніх кінотеатрах, міні-концерти.

Розваги, переважно для дітей, є і в самому Приморську: у Центральному парку обладнані сучасні ігрові майданчики з гойдалками, а в парку «Ювілейний» діє мотузкове містечко «Верхолаз» з трьома трасами різної складності, стоять батути, працює прокат квадроциклів та екстремальний атракціон «Рогатка».

У Приморську, крім того, є дві школи віндсерфінгу та кайтбордингу, обидві знаходяться на лимані біля основи Обіточної коси. Урізноманітнити пляжний відпочинок також можна прогулянкою містом та оглядом його нечисленних пам’яток, серед яких Свято-Троїцький собор початку позаминулого століття та краєзнавчий музей із цікавими експонатами і колекцією половецьких кам’яних баб.

Яке житло доступне в Приморську

Житло у Приморську
Житло у Приморську

У Приморську можна знайти варіанти проживання на будь-який смак та за адекватною ціною. У самому місті здаються квартири та кімнати в звичайних садибах, а туристичне житло сконцентровано у курортній частині. Послуги розміщення тут пропонують великі бази відпочинку з великими зеленими територіями та пансіонати, збудовані ще за радянських часів, але згодом реконструйовані та оновлені, сучасні бази та міні-готелі, санаторії, апартаменти, гостьові будинки та котеджні комплекси.

Особливість Приморська в тому, що більшість об’єктів розміщення знаходяться за низкою лиманів, через які до пляжів прокладені дерев’яні містки. Але є бази та готелі з прямим виходом до моря в районі Ясна галявина у східній частині узбережжя.

Де поїсти у Приморську

Кафе у Приморську
Кафе у Приморську

Більшість відпочиваючих у Приморську шукають варіанти із включеним у вартість проживання триразовим харчуванням (такі, наприклад, пропонують на великих базах чи пансіонатах) або знімають номер із кухнею, щоб готувати самостійно. Тим більше що з покупкою продуктів у Приморську проблем немає: у місті працюють супермаркети, у тому числі національних та локальних мереж, такі як «АТБ-Маркет», «Економ» та «Світанок», фірмові магазини м’яса, ковбасних виробів, міні-маркети, кілька ринків, де можна купити фрукти та овочі, свіжу рибу, фермерські молочні продукти.

Крім того, невеликі продовольчі магазини є на території баз відпочинку, пансіонатів та деяких готелів у курортній зоні Приморська.

За бажання можна харчуватися в кафе та їдальнях. У самому місті їх небагато, проте заклади громадського харчування є майже на кожній базі, в пансіонаті чи готелі. Там можна харчуватись по меню, у форматі буфету (лінія роздачі) або замовляти комплексні обіди. В основному пропонують прості та ситні домашні страви. Крім того, у Приморську працюють точки фаст-фуду, серед яких найпопулярніші у відпочиваючих — чебуречні.

Яке море у Приморську

Пляж та Азовське море у Приморську
Пляж та Азовське море у Приморську

Азовське море у Приморську має оптимальну глибину. Воно не надто мілке — щоб поплавати й пірнати, не доводиться йти десятки метрів, як, наприклад, у Генічеську, і водночас має достатнього розміру мілководдя, де із задоволенням і безпечно плескаються діти та дорослі, яким некомфортно на глибині. Для Приморська також характерні намивні коси та мілини, які утворюються після штормів, тягнучись паралельно берегу за кілька десятків метрів від нього.

Вода біля узбережжя курорту прогрівається швидко, купальний сезон починається вже наприкінці травня. А влітку її температура досягає максимально комфортних температур — +25–28 °C. Дно тут пологе, захід у воду зручний та безпечний.

Пляжі у Приморську великі, піщані з домішкою дрібної черепашки. Гарні вони тим, що навіть у розпал сезону не бувають переповненими, завжди можна знайти зручне місце під сонцем. Найупорядкованіші пляжні зони — біля баз відпочинку, пансіонатів та готелів: там є навіси від сонця, кабінки для переодягання, прокат парасольок та шезлонгів.

Більшість пляжів у Приморську мають вихід як до Азовського моря, так і до лиманів, які тягнуться паралельно до берега. Вони дуже дрібні, за рахунок чого влітку прогріваються до температури парного молока: тут, в імпровізованих жабниках, люблять плескатися діти.

Лікування та оздоровлення в Приморську

Приморськ — гарне місце, щоб поєднати пляжний відпочинок з оздоровленням та/або лікуванням. Тут і море, багате на мінеральні речовини, і чисте, насичене киснем повітря, в якому розчинені частинки морської солі, що випаровується з поверхні води, і фітонциди степових трав, і м’який клімат. Але головне — мул місцевих лиманів, який завдяки унікальному складу, що включає серед іншого йод, бром і хлоридно-натрієві солі, має цілющі властивості.

Для лиманних приморських грязей характерні висока теплоємність і пластичність, що дозволяє їм легко проникати в шкіру. Вони здатні стимулювати місцевий кровообіг, прискорювати метаболічні процеси та регенерацію тканин, що робить їх корисними при захворюваннях опорно-рухового апарату, насамперед суглобів.

За всієї корисності у мула приморських лиманів є й протипоказання. Щоб його застосування справді пішло на користь, використовувати місцеві пелоїди варто під контролем медиків. У Приморську це можна зробити у санаторіях, де займаються лікуванням, профілактикою та реабілітацією. Основний профіль — хронічні захворювання кістково-м’язової та нервової системи, а також органів дихання.

Екскурсії з Приморська

Обитічна коса
Обитічна коса

Найпопулярніший екскурсійний напрям з Приморська — це Обитічна коса, яка має статус заказника державного значення. Вона бере початок на захід від курорту і йде на 30 км у море, поділяючи Обитічну та Бердянську затоки. Зважаючи на заповідний статус коси, потрапити сюди можна лише у складі організованої екскурсії.

Їхати на косу варто заради мальовничих ландшафтів, сформованих крихітними бухтами, хитромудрими заводями, невеликими затоками та острівцями. А ще — заради можливості побачити рідкісних тварин і птахів у природному середовищі, з маяка помилуватися панорамою всієї коси і, стоячи на краю мису Дзендзік, дивитися, як, набігаючи один на одного маленькими хвилями, зустрічаються води Обітичної та Бердянської заток.

Ще одне цікаве місце, куди можна з’їздити на день із Приморська, але вже самостійно — Єлисеївський кар’єр, розташований за 40 км у селі Єлисеївка. Півстоліття тому тут вівся видобуток рідкісних мінералів, після чого залишилися два глибокі виробки, з’єднані між собою скельною перемичкою. Згодом вони заповнилися водою, яка завдяки гірським породам, що відображаються в ній, з яких складені стрімкі скелі котлованів, набула незвичайного смарагдового кольору.

Серед інших доступних екскурсійних напрямків із Приморська — Бердянськ, де є аквапарк, дельфінарій, зоопарк, гарна набережна з масою оригінальних скульптур та багато інших цікавих локацій, а також історико-археологічний заповідник «Кам’яна Могила» поблизу Мелітополя, знаменитий вирізаними на стінах тутешніх печер малюнками і петрогліфами, над розгадкою яких досі б’ються історики.

Коротке резюме

Приморськ стане чудовим вибором для тих, хто шукає місце для спокійного відпочинку на березі моря з дітьми або батьками, цінує вільні пляжі з пологим входом у воду, чисте повітря та можливість поправити здоров’я. Тут також сподобається тим, кого не бентежить скромний вибір розваг і приваблюють відносно невисокі, порівняно з популярнішими курортами, ціни на відпочинок.

Веб-камери ПриморськаСайт Приморська