Повернутися на головну

Де зупинитися — готелі та житло

На всіх азовських курортах України — як на розкручених і популярних, так і на маловідомих і бюджетних — можна знайти житло на будь-який смак і гаманець: від тісних кімнат без зручностей в півгодини ходьби від моря до окремих котеджів і вілл з кухнею, індивідуальним санвузлом і просторою терасою прямо на узбережжі Азова.

Зміст

  1. Скільки та яке житло є на курортах Азовського моря
  2. Які варіанти проживання пропонують на азовських курортах
  3. Скільки коштуватиме житло на курортах Азова

Скільки та яке житло є на курортах Азовського моря

Преміум-готель у Кирилівці
Преміум-готель у Кирилівці

Послуги розміщення на азовському узбережжі пропонують різні курортні об’єкти. Здебільшого це бази відпочинку — як старого зразка, з великими, добре озелененими територіями, які частково оновлені або повністю пройшли реконструкцію, так і нові, з сучасними номерами та продуманою інфраструктурою. На деяких курортах, зокрема, у Бердянську та Приморську, діють великі санаторії, де можна не лише відпочити, а й пройти лікування з використанням природних лікувальних факторів: сульфідно-мулових грязей місцевих лиманів, мінеральних вод тощо.

Зелена база на Федотовій косі
Зелена база на Федотовій косі

Основну масу курортного житла на азовських курортах сьогодні складають затишні міні-готелі, приватні пансіонати, готельні комплекси, котеджні містечка та гостьові будинки. Лідери за кількістю варіантів розміщення, доступних відпочиваючим, це Бердянськ, Кирилівка та Арабатська Стрілка: на кожному з курортів налічується кілька сотень пропозицій житла. Відповідно, і вибір варіантів проживання як за умовами, так і за вартістю тут ширший. Причому на всіх трьох курортах більша частина об’єктів знаходиться безпосередньо на узбережжі або в кількох хвилинах пішки ходьби від нього.

Типовий гостьовий будинок у приватному секторі
Типовий гостьовий будинок у приватному секторі

У Приморську, Генічеську, Урзуфі та сусідніх з ними курортних селищах — Мелекіно, Білосарайській Косі, азовській Ялті, Юріївці — вибір трохи менший: у кожному працюють кілька десятків баз відпочинку, готелів, пансіонатів, котеджів і гостьових будинків. Але й самі ці курорти невеликі, тому знайти варіант до смаку зможе кожен.

Які варіанти проживання пропонують на азовських курортах

Пансіонат на першій лінії у Бердянську
Пансіонат на першій лінії у Бердянську

Класифікація житла на Азовському морі рідко збігається з міжнародною, тому при виборі номера краще орієнтуватися не на назву, а на його комплектацію та зручності. Загалом усі варіанти розміщення тут можна розділити на такі категорії.

Скільки коштуватиме житло на курортах Азова

Котеджне селище в Приморську
Котеджне селище в Приморську

Вартість житла на азовських курортах залежить не тільки від умов проживання, а й від його віддаленості від моря та затребуваності курорту. Номер у готелі на першій лінії обійдеться дорожче аналогічного за умовами, але розташованого за 20 хвилин ходьби або далі від пляжу. А житло зі зручностями в Кирилівці буде коштувати більше, ніж таке саме у Юр’ївці.

Розцінки у середньому такі. Житло без зручностей на Арабатській Стрілці, у Генічеську, Урзуфі, Мелекіно та на Білосарайській Косі обійдеться від 100 до 250 гривень за особу на добу, з оглядом на відстань до моря. У Приморську та Кирилівці верхня планка буде вже вищою — 300 гривень за людину на добу, у Бердянську — 350 гривень.

Номер із частковими зручностями в Білосарайській Косі коштуватиме 150–250 гривень за особу на добу, у Мелекіно — від 200 до 300 гривень, у Кирилівці — від 200 до 400 гривень, у Генічеську — від 200 до 350 гривень, на Арабатській Стрілці та в Урзуфі — від 250 до 350 гривень, у Приморську та Бердянську — від 250 до 450 гривень.

Будиночок економ із минулого
Будиночок економ із минулого

Житло зі зручностями найдешевше обійдеться в Білосарайській Косі — 200–550 гривень за людину за добу. На Арабатській Стрілці, у Генічеську, Приморську та Урзуфі його ціна вже вища — від 300 до 600–700 гривень, у Кирилівці — до 750 гривень. Найвища вартість таких номерів у Бердянську — від 400 до 1000 гривень за людину на добу.

Умовний «преміум» пропонують лише у Бердянську, Кирилівці та на Арабатській Стрілці, його вартість скрізь приблизно однакова — від 1500 гривень за особу на добу. Квартири, які здають відпочиваючим у Приморську, Генічеську та Бердянську, коштуватимуть у середньому від 500 гривень на добу.

Коротке резюме

Сьогодні навіть найменші та маловідомі курорти Азовського моря здатні запропонувати відпочиваючим гідний вибір житла. Не кажучи вже про надпопулярні та затребувані. Скрізь можна знайти і бюджетні варіанти, і номери з усіма зручностями, а десь і респектабельний «преміум». Вартість визначатиметься умовами проживання, відстанню до пляжу та рівнем популярності самого курорту.

Готелі БердянськаГотелі КирилівкиГотелі Арабатської СтрілкиГотелі ГенічеськаГотелі ПриморськаГотелі Урзуфа